Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

7. Beylikdüzü Resim Çalıştayı Başladı

Beylikdüzü Belediyesi tarafından 7. si düzenlenen Resim Çalıştayı, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde başladı. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın ilk fırça darbesini atmasıyla başlayan çalıştayın felsefesi “Sanat Bugüne Nefes Yarına Umuttur” oldu. 29 Ekim tarihine kadar devam edecek çalıştayda ortaya çıkacak eserler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda BAKSM’de düzenlenecek sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından “Sanat Bugüne Nefes Yarına Umuttur” felsefesiyle düzenlenen 7. Beylikdüzü Resim Çalıştayı başladı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı çalıştayın açılış törenine Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Çalık’ın ilk fırça darbesiyle başlayan çalıştayda 10 günlük çalışma süresinin ardından ortaya çıkan eserler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda BAKSM’de düzenlenecek sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

“Bir kentin hayatına kültür ve sanat girdiği takdirde o kent şekilleniyor”

 

Çalıştayın açılış konuşmasında sanatçılarla iç içe olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirten Başkan Çalık, “7.’sini düzenlemekte olduğumuz Resim Çalıştayı’na katılan yedi sanatçımıza vermiş oldukları emekler için şimdiden yürekten teşekkür ediyorum. Bir kentin hayatına kültür ve sanat girdiği takdirde o kent şekilleniyor ve değer buluyor. Mustafa Kemal Atatürk sanatçıya verdiği değeri ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur.’ sözüyle açıkça ortaya koymuştur. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin daha iyi bir noktaya gelmesi adına herkes bulunduğu noktada daha iyi şeyler yaparsa inanın bu memleketin her noktasında çok güzel işler olur.” ifadelerine yer verdi.

 

29 Ekim’de kapanış töreni ve sergi açılışı gerçekleşecek

 

18-29 Ekim tarihleri arasında; Erhan Lanpir, Alpagut Ayberk, Turgut Akarsu, Hakan Bayer, Esra Nurçin Kara, Mehmet Yıldırım ve Hasan Mutlu’nun katılımıyla gerçekleşecek çalıştayın onur konuğu ressam, hattat ve kaligrafi ustası Etem Çalışkan oldu. Resim Çalıştayı kapsamında ayrıca 22 Ekim Cuma günü usta sanatçı Etem Çalışkan’ın Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bulunan Galeri Bedri Rahmi salonunda Atatürk eserlerinden oluşan resim sergisinin açılışı da gerçekleşecek.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku