Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Başkalarının Kanat Ülkesi Olma Dönemi Bitti

Beylikdüzü Kaymakamı Dr.Mustafa Altınpınar konuşmasına halk ozanı Aşık Veysel ve Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nunda etkinliklerle anılması Sivas’ın Beylikdüzü ilçesinde ne kadar sevildiğinin, ne kadar çok özlendiğinin, ne kadar önemli bir yer tuttuğununda göstergesi bu bakımdan ben belediye başkanı Mehmet Murat Çalık ve dernek başkanı Eyyüp Günay ve emeği geçenlere bir Sivaslı olarak teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı.

”Başkalarının Kanat Ülkesi Olma Dönemi Bitti”

Sivas Kongresininde yıl dönümü bu nedenle Cumhuriyeti kuran bizlere armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimiz rahmet ve minnetle anıyorum. Değerli dostlarım Sivas kongresinde karara bağlanan ve aslında Cumhuriyetede temel teşkil edilen ”Manda ve Himaye kabul edilemez” düsturunun çok güçlü bir şekilde gündeme geldiği günlerden geçiyoruz. Suriye’den Doğu Akdeniz’e, Libya’dan Azerbeycan’a ordan Irak’a kadar birbirinden çok farklı coğrafyalarda farklı gibi görünen aslında hepsinin tek bir cephe teşkil ettiği büyük sınamalara, tehditlere ve saldırılara maruz kalıyoruz. Büyük ihanetlere tanıklık ediyoruz. Tarih adeta tekerrür ediyor. Yunanistan yine piyon rolünde, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi bazı Arap aşiretleri yine ihanet içerisinde Emperyalist Batı’nın bu coğrafyayı yeniden şekillendirmek, yönetmek, kontrol etmek, bir takım muhteris aile ve guruplara iktidar vererek ülkelerinin kaynaklarını talan etme siyaseti çöküyor. Türkiye haklı mücadelesinde direndikçe coğrafyamızdaki emperyalistlerin planları hesapları yerle bir oluyor. Çünkü artık değerli dostlarım başkalarının güvenlik ve çıkarlarına göre pozisyon alma, başkalarının cephesi olma, başkalarının kanat ülkesi olma dönemi bitti. Yakın tarihimiz boyunca on yıllarca hassasiyetimizi ve onurumuzu hiçe sayan sözde müttefiklerimiz ABD ve Avrupa ülkeleri Türkiye ile ilişkilerinde Sivas Kongresi’ndeki ruhu gözetmek zorundalar, bizimle ilişki kurarken bir sömürge ülkesi ile ilişki kurar gibi değil, özgür ve eşit bir ülke olarak, bizimde haklarımızın gözetildiği, bizimde çıkarlarımızın korunduğu eşit ilişkiler geliştirmek zorundalar artık eski tehditleri baskıları hileli yöntemleri işe yaramayacak. Değerli dostlarım bugün geldiğimiz noktada bu iklimde kendimize inanmak, Türkiyeye inanmak bu kutlu mücadelesinde Türkiye’nin yanında durmak ona güç vermek, tıpkı yüzyıl öncesinde olduğu gibi Cumhuriyeti kuran öncüler ile birlikte, Mustafa Kemal ile birlikte Sivas Lisesi’nin ahşap sıralarında yan yana oturmak demektir. Bu ülkede yaşayan bütün vatandaşlar için bir vatan ve namus borcudur.

Lonca Medya

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku