Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Büyükçekmece’de Gazeteciye Sözlü ve Fiziksel Saldırı

Büyükçekmece Belediyesi Basın danışmanı Ümit Ersoy tarafından Tekin Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Tekin’e yönelik sözlü ve fiziki hareket dolayısı ile İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Abdullahoğlu sessiz kalmayarak İYGAD yönetim kurulu adına bir açıklama yayınladı.

Son zamanlarda özellikle Yerel Gazetecilere yaptığı ayrımla hedef tahtası haline gelen Büyükçekmece Belediyesi Basın Danışmanı Ümit Ersoy’u hem uyarıyoruz hemde kınıyoruz.

Kendisi de bir Yerel Gazeteci olan Ersoy’a bir hatırlatma; Bu makamlar gelip geçicidir diyoruz.
İstanbul’un hatta Türkiye’nin en başarılı ve Yerel Basını önemseyen Belediye Başkanı Hasan Akgün’e de zarar veren Basın Danışmanı Ümit Ersoy’un bir an önce özüne dönmesini tavsiye ediyoruz.
Ayrıca, Festival programını takip etmek üzere alanda bulunan Dernek yöneticimiz Ahmet Tekin’e yönelik Ümit Ersoy’un yaptığı sözlü ve fiziki hakaret dolayısıyla Büyükçekmece Belediyesi Basın Danışmanı Ümit Ersoy’u yönetim kurulu olarak kınıyoruz.

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkan
Murat Abdullahoğlu

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku