Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Modanın Gücü Hissedildi

Türkiye’nin dört dilde düzenlenen ilk moda ve hazır giyim fuarı olarak katılımcılarını 22-27 Şubat tarihleri arasında online ortamda ağırlayan “Fashionist”; defile, sergi, söyleşi ve özel etkinliklerle İlkbahar/Yaz sezonu modasını karşıladı.

 

Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı onayı ve İHKİB desteğiyle dört (4) dilde 22-27 Şubat tarihleri arasında online ortamda düzenlenen Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı, altı günlük macerasını tamamladı. Kadın, erkek, abiye, çocuk giyim ve aksesuar modasının 2021 İlkbahar/Yaz sezonu ürünlerini gün boyu süren defileler, söyleşi, sergi ve özel etkinliklerle tanıtan fuar, Türk ve dünya pazarına da önemli bir katkı yaptı.

 

Fiziki Fuar Deneyimi Online Ortama Taşındı

7700’ün üzerinde ürünle gerçekleştirilen Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı, bu yıl da cesur, farklı ve öncü olarak ilklerin peşinden gitti. İstanbul’un moda merkezi Osmanbey’de giyim sektörünün farklı kategorilerinde faaliyet gösteren 71 firmanın katılımı ile gerçekleşen fuar, tıpkı gerçek fuarlarda olduğu gibi katılımcılarına stantları ziyaret etme fırsatı sundu. Ziyaretçilerin en yeni ürünleri incelerken katılımcı firma yetkilileri ile görüntülü olarak da görüşmeler gerçekleştirebildiği ticari bir show alanı da olan fuar, kadın, erkek, abiye, çocuk giyim modası ve trendleri ile ilgilenen herkesi 6 gün 24 saat boyunca ağırladı.

 

Defileler Yeni Sezonun Kapılarını Açtı

7700’ün üzerinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip ürünle gerçekleştirilen Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı’nda katılımcıların en ilgisini çeken bölüm; kadın, erkek, abiye ve çocuk giyim kategorilerindeki defileler oldu. Fuarın her günü gerçekleştirilen defileler boyunca yeni sezonun trendleri görücüye çıktı. Ferhan Aral düzenlemesi ile 41 farklı firmanın defilesinin gerçekleştiği fuar, her yıl olduğu gibi katılımcılarına cesur, farklı ve ilkleri barındıran yenilikleri fark yaratan ve çok konuşulan defileleri ile sundu.

 

OTİAD, Gücüne Güç Katmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin tekstil ve hazır giyimdeki başarısına katkı sağlayanların başında gelen Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD), Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı ile sektöre katkısını sağlamaya devam etti. 2020 yılında Türkiye’nin toplam ihracatı içerisindeki payının %5’lerde, İstanbul’un ihracatı içerisindeki payının ise %7’lerde olduğu; ihracatının %40’tan fazlasını Avrupa Birliği ülkelerine yapan OTİAD’ın online ortamda gerçekleştirdiği fuar da firmalara iş hacmi fırsatı yarattı.

 

Geleceğin Modası Bugünden Konuşuldu

Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı’nda katılımcılar, gelecek dönemin trendlerinin konuşulduğu Modanın Geleceğine Bakış söyleşisini de ilgiyle takip etti. Trendpie Fashion & Trend Solutions Ltd. Kurucusu ve Trend Danışmanı Ahu Barut’un katıldığı söyleşide moda dünyasında trendleri belirleyen noktalar, tüketicilerin beklentileri, satış ve fuarların dijital olmaya devam edip etmeyeceği, e-ticarette dikkat edilmesi gereken kavramlar ve müşteriye sunulması gerekenler, ikinci el sektörünün önemli bir pazar haline gelip gelmeyeceği, markaların sürdürülebilirliğe olan yaklaşımı ve bu kapsamda yapabilecekleri ile Haute Couture’ün geleceği gibi konular ele alındı.

 

İsveç Modası Fashionist ile Dünyaya Yayıldı

Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı, ziyaretçilerini “Moda Devrimi – Tekstilin Geleceği, Hızlı Moda – Kağıt Tekstilin Yerini Alabilir Mi?, Kotlar Daha Sürdürülebilir Olabilir Mi?, İsveç sürdürülebilir modada güçlü bir güç” sergisinde buluşturdu. Fuarın en dikkat çeken etkinlikleri arasında yer alan ve sürdürülebilir moda anlayışının dünyadaki önemli temsilcilerinden biri olan İsveç’i ağırlayan sergi, moda devrimi ve tekstilin geleceği, hızlı moda anlayışı, kağıdın tekstilin yerini alıp almayacağı ve kotların daha sürdürülebilir olup olmayacağı sorularını yanıtladı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku