Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Sıfır Sermaye İle Başlayan Girişimcilik

Cabani Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Sanayici işadamı Mehmet Kaban ile sektöre dair röportaj

AYAKKABI SEKTÖRÜNÜN DAHİSİ MEHMET KABAN İLE RÖPORTAJ

CABANI markasıyla sektörünün dehalarından olan CABANI Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaban ile çok özel bir röportaj Tekstil.TV tarafından gerçekleşen röportajın ayrıntılarını sitemizden izleyebilirsiniz.

Mehmet Kaban Kimdir?

Eğitimci, sanayici ve girişimci özelliklerini bir potada eriten Mehmet Kaban, yıllar önce sermayesiz kurduğu atölyesini müthiş bir azimle ayakkabı sektörünün lider bir firması haline getirdi. ”Seçkinlerin Tarzı” CABANI markasıyla ayakkabı sektöründe 30 yılını geride bırakan Mehmet Kaban, kendi imaj ve markasını Türkiye’nin önde gelen diğer ayakkabı markalarının arasına taşırken; iş hayatındaki başarısına, sosyal projelerini de ekleyerek başarı grafiğini yükseltiyor.

Mehmet Kaban’ın Vizyonu

Sektörde karşılaştığı dezavantajları avantaja dönüştürmesinin altında yatan asıl gücün kişisel misyonunu oluşturan ve inanıp hiç vazgeçmediği yaşam felsefesinden aldığını büyük bir gururla belirten Mehmet Kaban, felsefesini hayata geçirirken büyük bir azimle CABANI’yi markalaştırmıştır.

SIFIR SERMAYE İLE BAŞARILI BİR GİRİŞİMCİLİK

Sıfır sermaye ile başarılı bir girişimcilik performansı gösteren CABANI Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaban, CABANI’nin hikayesini Tekstil TV’ye anlattı. Eğitimciliğinin yanında sanayiciliği de öğrenerek, bugün tüm bilgi ve birikimini üretim yaptığı Başakşehir ve ait olduğu ülke vatandaşlarına yönelik onbinlerce metrekarelik bir alanda ayakkabı fabrikasının sahibi olarak; yüzlerce insana iş imkanı sağlayarak misyonunu gerçekleştirmektedir. Mehmet Kaban, hayatın zorlukları ile mücadelesini verirken hiçbir zaman ideallerini satmak gibi bir fikre kapılmayışını ödüle dönüştürmüştür. Gelişen görüşleri onun kişiliğini değiştirmeden misyoner gibi amaçları doğrultusunda ilerlemesini sağlamıştır.

RÖPORTAJ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku