Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Van Dernekler Federasyonu Yayla Şenliği Düzenledi

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) tarafından 13.Geleneksel Yayla Şenliği Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı Eyüp Sultan İstanbul adresinde gerçekleşti. Van Dernekler Federasyonu Başkanı İş iş insanı Fatih Yağız açılış konuşması ile başlayan etkinlikte yöresel ses sanatçılarının eserleri ile piknik şölenine katılan on binlerce vatandaş halay çekti horan oynadı. Folklor gösterisinin yoğun ilgi gördüğü şölene katılan misafirlere yemek ikramı yapılırken, çocuklar için ise hediyeler vardı.

VAN DERNEKLER FEDERASYONU YENİ KAPI ETKİNLİKLERİNE DAVET ETTİ

Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı M.Fatih Yağız yapmış olduğu açıklamasında  13.Geleneksel Piknik Şölenine katılımdan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, katılım sağlayan misafirler, kadınlar, çocuklar, ailelere ayrı ayrı teşekkür etti. Bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Guiness Rekorlar kitabına girmiş olan Van’ın kahvaltısı tanıtımının Yenikapı’da 19 Ekim tarihinde başlayacak olan Van Günlerinde yapacaklarını ifade etti. Şölene maddi ve manevi katılım sağlayanlarada teşekkür eden Yağız Van’ın şairlerin, dengbejlerin, sanatın, kültürün diyarı olduğuna vurgu yaparak piknik şöleninde sahne alan sanatçılara teşekkür etti.

PİKNİK ŞÖLENİNDE HALAY ÇEKTİLER HORAN OYNADILAR

Piknik şölenine katılım sağlayanlar gün boyu sahne alan sanatçılar eşliğinde halay çektiler, horan oynadılar. Ses sanatçılarının bir birinden güzel eserleri ile piknik alanını dolduran on binlerce vatandaş gün boyu eğlendi. Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı M.Fatih Yağız ve yönetim kurulu üyeleri piknik alanındaki vatandaşları tek tek ziyaret ederek yakından ilgilendiler. Misafirlere yemek ikramlarınında yapıldığı şölene katkı sağlayanlarada federasyon yönetimince plaket ve hediye takdimleri gerçekleşti.

PİKNİK ŞÖLENİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Lonca Medya

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku