Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Abdurrahman Ada Yeniden Başkan Yardımcısı

Abdurrahman Ada Yeniden Başkan Yardımcısı

Bölgenin sevilen ve saygın isimlerinden başarılı siyasetçi Abdurrahman Ada, yeniden ”Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı” oldu. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Esenyurt ilçesinde geçmiş dönemde ”Belediye Başkan Yardımcılığı” yapan, Esenyurt Belediyesi’nde birçok başarılı projelerde imzası bulunan Abdurrahman Ada, yeniden başkan yardımcısı olduğu ilçede vatandaşlar ve hemşerileri yeni görevini memnuniyet ve sevinçle karşıladı. Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada, önümüzde günlerde devir alacağı makam ilgili görev ve sorumluluk alanlarının belli olacak.

Abdurrahman Ada Kimdir?

Abdurrahman Ada, Giresun İlinin Görele İlçesi’nde 1977 yılında dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenim tahsilini Görele Ticaret Meslek Lisesi’nde; yüksek tahsilini K.T.Ü Giresun Eğitim Fakültesinde tamamladı. 2001 yılında, ulvi bir meslek olan Öğretmenlik mesleğine Müdür olarak başladı. 4 yıl bu vazifeyi sürdürdükten sonra, 2005 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa Aydın Uçkan İ. Öğretim Okulu’nda öğretmen olarak başladı. 2007 yılında Esenler Engin Can Güre İ.Ö.Okulunda Müdür Yardımcılığına başladı. 2008 yılı sonlarına doğru Sultangazi İlçesine Kurucu Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak atandı. 2009 yılı ortalarında Orhangazi İlköğretim Okuluna Müdür Yardımcısı ve 2009 yılı sonlarına doğru da aynı okula Müdür oldu ve iki buçuk yıl Orhangazi İlköğretim Okulunda Müdür olarak çalıştı. 2012 yılında Esenyurt Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı. Abdurrahman Ada, Esenyurt Giresunlular Derneği ve Gör-Fed Federasyonu (Görele Dernekleri Federasyonu) Başkanlığı’nı da yürütmektedir. 1 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul / Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu ve hâlen bu görevi devam ettirmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Abdurrahman Ada, üç tane üniversite mezunu olup iyi düzeyde İngilizce okuyor ve orta düzey İngilizce konuşuyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku