Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

GoldMaster Çip Krizini Aştı Black Frıday”e Hazır

Global çip krizi özellikle otomotiv ve elektronik sektörünü etkilemeye devam ederken 2023’e kadar da bu etkilerin süreceğine artık kesin gözüyle bakılıyor. Çip sıkıntısına bağlı olarak dünyada ve Türkiye’de uydu alıcısı üretimi de azaldı. Türkiye’nin öncü uydu ve Android TV Box alıcısı üreticisi Goldmaster’ın çip sıkıntısını sorunsuz geçirmek üzere yoğun çalışmaları sürüyor. GoldMaster CEO’su Sinan Bora, “Devam eden çip krizi ve Kasım ayı indirimleri yani Black Friday öncesinde gerçekleşen dolar kuru yükselişiyle uğraşıyoruz ama müşterilerimizin talebine yetişeceğiz. Fabrikalarımızda üretime devam ediyoruz” dedi.

Tüm dünyada etkilerinin sürdüğü çip krizi, otomotiv başta olmak üzere elektronik, beyaz eşya gibi elektronik kart ve çip ihtiyacı olan sektörleri etkilemeye devam ediyor. Çip krizinin yalnızca otomotiv sektörüne faturası 210 milyar dolara ulaşırken, krizin küresel ekonomiye maliyetinin 500 milyar dolarlık bir boyuta ulaşacağı tahmin ediliyor. Global elektronik üreticilerinin yaptıkları son açıklamalara göre çip sıkıntısının en az 2023’ün ilk aylarına kadar süreceği tahmin ediliyor.

ANDROID TV BOX ÜRETİMİNE TÜRKİYE’DE DEVAM

Tayvan’daki çip tasarım ve üretim sıkıntısı uydu alıcısı üretimini de vurdu. Çip sıkıntısına bağlı olarak global uydu üretimi de azaldı. Türkiye’nin en önemli uydu alıcısı ve Android TV Box alıcısı üreticisi GoldMaster’ın çip sıkıntısını aşmak üzere çok yoğun çalışmaları sürüyor. GoldMaster CEO’su Sinan Bora, elektronik, beyaz eşya, otomotiv ve savunma sanayii başta olmak üzere elektronik kart ve çip ihtiyacı duyan tüm sektörlerin 2023 yılının kesin siparişlerini verdiklerini söyledi. Bora, “Tayvanlı üreticilerin dünyanın çip talebine yetişemediği bir dönemin içinden geçiyoruz. Elektronik ve yarı mamul hammaddede normalde açık sipariş usulü çalışan şirketler olarak hem hammadde hem çip krizi nedeniyle 1,5-2 yıl öncesinde kesin siparişlerimizi verip ödemelerimizi yaptık. Müşterilerimiz için üretmeye devam edeceğiz” dedi.

BLACK FRIDAY’E HAZIR

GoldMaster, elektronikten sağlığa uydudan küçük ev aletlerine onlarca kategorideki ürünleriyle Black Friday dönemine hazır. Tüketicinin ihtiyacını karşılamak için Türkiye’nin önde gelen uydu alıcısı ve Android TV Box alıcısı üreticisi Goldmaster olarak çok yoğun çalıştıklarının bilgisini veren Bora, “Devam eden çip krizi ve Kasım ayı indirimleri yani Black Friday öncesinde gerçekleşen dolar kuru yükselişiyle uğraşıyoruz ama müşterilerimizin talebine yetişeceğiz. Fabrikalarımızda üretime devam ediyoruz” dedi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku