Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Gündem Özel Konumuz Gazetecilik

Vizyon58 Tv Ekranlarında yayınlanan Osman Sönmez ile Gündem Özel Programınında açıklamalarda bulunan Lonca Medya Genel yayın yönetmeni Durbey Duran dijital medyanın geçmişi, geleceği ve sivil toplum kuruluşlarının kendilerini yenilemeleri adına yazılım ve proje bilgilendirmesinde bulundu.

Vizyon 58 TV de Osman Sönmez ile her hafta yayınlanan Gündem Özel programında dijital mecrada yapmış olduğu çalışmaları değerlendiren Durbey Duran yaptığı açıklamada  “İnternetin ilk kullanılmaya başladığı yıllardan itibaren kullanmaya başladım. O zamanlarda iyi alan adları almıştık, internetten arsa almak gibi. İlk aldığım alan adı susehri.com.tr ve suşehri.com alan adlarıydı. O yıllarda yayınlarımıza onunla başladık. O zamanlar ilçede bilgisayar işleri yapıyorduk. Mesleğin de getirmiş olduğu ilgiyle buraya yönlenmiş olduk. 2010 yılında ben İstanbul’a geldim. İlk tercih ettiğim yer Beylikdüzü oldu. Çünkü Beylikdüzü’nün internet alan adı beylikduzu.com.tr de bendeydi. Beylikduzu.com.tr ile İstanbul’da dijital mecrada yayın hayatıma başladım. Ortağımla birlikte Lonca Medya isminde bir medya ajansı kurduk. İş dünyası üzerine bir yayın olan Lonca Hayat Dergisi’ni de faaliyete geçirdik. İnternet sitelerimiz üzerinden görüntülü yayıncılık yapıyoruz. Başarılı olmamızdaki ana etken kendi bölgemizde kim başarılı olmuşsa %60 emeğimiz vardır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Durbey Duran, Sivas ve STK’lar ile ilgili şunları ifade etti:

”Çoğu STK kötü yönetiliyor çünkü başka sivil toplum kuruluşları ile etkileşeme geçerek değer yaratamıyorlar. İstanbul’da pek çok STK’da Sivaslı var, doğru. Ancak İstanbul’da pek çok gazeteci de var. Ya da bir sanatçı var. Hep birlikte kenetlenebiliyor muyuz? Hayır. Sebebi de dernek ve STK başkanlarının halkın karşısında zayıf ve başarısız olması.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Durbey Duran, ”Dijital mecralar sayesinde halk kamuoyunu etkileyebiliyor. Sosyal medya, haberciliği besleyen ve tamamlayıcı rol üstlenen bir mecra. Sivas’ımızı tanıtacak olan şey, medya ve sanat dünyasındaki Sivaslılardır. Dernek ve STK başkanları bunu göremiyor. Bu kenetlenmeyi başarmak zor değil. Cumhuriyetin başkenti Ankara ne kadar turist çekiyorsa, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas da o kadar turist çekmeli. Anadolunun yiğit evlatlarına sevgi, saygı ve hürmetlerimi iletiyorum.” diyerek Sivas’ın gerçek değerine ulaşması gerektiğini söyledi.

Göndem Özel Programı : 17 Nisan 2021

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku