Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Mehmet Murat Çalık Özel Çocuklarla Bir Araya Geldi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında World Point At Binicilik ve Gençlik Spor Kulübü’nde down sendromlu 10 çocuk ve aileleriyle bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte çocuklar ata binerek eğlenceli dakikalar geçirirken özel çocuklarla her zaman bir araya gelmeye gayret gösterdiklerini belirten Başkan Çalık, “ Bugün burada büyük bir enerji gördüm. İnşallah bu farkındalığın üst düzeyde olduğu günleri hep birlikte yaşarız.” ifadelerini kullandı.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında down sendromlu 10 çocuk ve aileleriyle bir araya geldi. World Point At Binicilik ve Gençlik Spor Kulübü’nde düzenlenen etkinliğe Başkan Çalık’ın yanı sıra eşi Zehra Çalık, Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Esmer, Dezavantajlı Gruplar Şefi Fatma Karasu ve Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyeleri katılım sağladı. Çocukların uzmanlar eşliğinde ata binerek keyifli dakikalar geçirdiği etkinliğin önemine değinen aileler, özel çocuklar için sosyal farkındalık oluşturmak ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Çocuklarla keyifli zaman geçirdiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bugün çok özel evlatlarımızla bir araya gelip keyifli zaman geçirdik. Çocukların hayvan sevgisi muhteşemdi. Burada büyük bir enerji gördüm. Evlatlarımızın enerjisi muhteşem, onlarla bir arada olmaktan müthiş keyif alıyorum. İnşallah bu farkındalığın üst düzeyde olduğu günleri hep birlikte yaşarız.” ifadelerini kullandı.

 

Gürpınar Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor

 

Beylikdüzü Belediyesi olarak özel gereksinim ihtiyacı olan bireylere hizmet vermek için çalışmaların aralıksız devam ettiğinin de vurgusunu yapan Başkan Çalık, “Gürpınar SGK arazisinde özel gereksinim ihtiyacı olan vatandaşlarımız için yapmakta olduğumuz Engelsiz Yaşam Merkezimizi çok hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. 1000 metrekare olacak proje içerisinde rehabilitasyon hizmetleri, eğitimler, atölyeler, tematik tarım alanları ve oyun bahçeleri yer alacak. Evlatlarımıza daha güzel bir mekanda hizmet vereceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku