Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Peri Masallarını Andıran Büyülü Bir Yer

Düşler Diyarı Kapadokya

Lonca Medya olarak Kapadokya bölgesinde Kızılırmağın geçtiği Avanos ilçesinde ”Mira Kapadokya Otel” işletmesinin konuğu olduk, işletme çalışanları ile oteli birlikte gezdik ve sizler için hazırladığımız görüntüler ve röportajımız.

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerlerden birisidir. Tarihi süreçte coğrafik olaylar peribacalarını oluştururken insanlarda bu peribacalarının içlerini oyarak ev, kilise yaparak binlerce yıllık medeniyetin izlerini günümüze böylelikle taşımışlar. Kapadokya bölgesi Nevşehir, Aksayar, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alanlardır. Bölge olarak baktığımızda ise Uçhisar, Ürgüp, Avaanos, Göreme, derinkuyu, Kaymaklı ve Ihlara çevresi olarak dikkat çekmektedir. Bizlerde Lonca Medya olarak Kızılırmağın geçtiği ve hayat verdiği Avanos ilçesinde butik bir otel olarak hizmet veren Mira Kapadokya Otel işletmesini sizlere tanıtmak istiyoruz.

Dünya’da eşi ve benzeri olmayan gelen herkesi peri masallarına inandıran büyülü bir yer olarak dikkat çekiyor. Buranın büyülü atmosferi sizleri adım attığınızda karşılıyor. Eşsiz peri bacalarına bu bölgede gittiğiniz her yerde rastlamak mümkün, sıcak hava balonları hayranlık uyandırırken, sizleri şaşırtan yeraltı şehirleri ise bambaşka bir dünyaya götürüyor. Burada her taraf müze, her taraf doğal bir güzellik…

Mira Cappadocia Hotel

Doğa harikası peri bacaları, gökyüzünü süsleyen balonlar, eşsiz güzellikte vadiler derken bizlerde Lonca Medya ekibi olarak içerisinde Kızılırmağın geçtiği ve hayat verdiği Avanos’ta kendimizi 12 odalı ve her odası bir diğerinden farklı konsepti ile dizayn edilen Mira Cappadocia Hotel’de bulduk. Irmağın toprakla, toprağın sanatla harman olduğu diyar Avanos’un tarihi 4000 yıl öncesine dayanıyor. Geçmişinde Hitit, Frig, Pers, Asur, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinin izlerini taşımakta olan bu güzel ilçeye sizlerinde yolu düşerse Mira Cappadocia Hotel işletmeci ve çalışanlarının sıcaklığında güzel bir gün geçirmenizi öneririz.

Muhteşem doğa harikası manzarasıyla manzaraya hakim teraslarıyla Mira Cappadocia Hotel 12 farklı taş odaya sahip, Kış aylarının konforunu, romantizmini yaşayabileceğiniz şömineli odaları ve yorgunluğunuzdan arınacağınız jakuzili taş süitleri bulunmakta olan otel Paşabağlar ve Zelve’ye 4 km, Göreme Açıkhava Müzesine 8 km, Ürgüp’e 12 km, Nevşehir Havalimanına 37 km uzaklıkta, Kızılırmak nehrinin tam ortasından geçtiği Avanos’un merkezinde olan işletme kafelerin, restaurantların ve çanak atölyelerinin bulunduğu Kapadokya’da yaşamın en keyifli yerlerinden biri olan Avanos ilçesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Mira Kapadokya Hotel sıcaklığında Kapadokya bölgesinde tarihe adeta dokunarak gün boyu gezinti yapmak mümkün, yükseklik korkunuz yok ise mutlaka sıcak hava balonu ile birde vadiyi havadan görmenizi isteriz. Macera tutkunu iseniz bisiklet ve motorlu araçlar olan atv’ler ile bölgeyi gezebilirsiniz. Her adımı tarih olan köyleri, bağları, el sanatları işçiliğinin yapıldığı çömlek atölyelerini ve tabiki yer altı şehirlerini gezebilirsiniz.

Avanos”ta kano turlarınıda unutmamak lazım tüm bunların yanısıra güzel atların ülkesi  perslilerin kapadokya isminin anlamının  “Güzel Atların Ülkesi“olduğunu bilerek atlı turlara katılabilirsiniz. İşte tüm bunlar ayaklarınızı yerden kesecek!

Özgür Kapadokya’yı atla gezerken kendinizi o büyülü atmosfer içinde bulabilir, özgür hissedebilirsiniz.

Mira Kapadokya Otel işletmecileri Feride Macarcıkoğlu ve Uğur Şeker’i böylesine güzel bir otelde Lonca Medya olarak bizleri ağırladıkları için teşekkür ediyoruz. Mira Cappadocia Hotel ailesinden Selin Uyar ve Gökhan Yılmaz ile  gerçekleştirmiş olduğumuz röportajımızı izleyebilirsiniz. Lonca Medya olarak bizleri ağırlayan tüm işletme yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Röportajlar: İshak Akbay

  • Mira Cappadocia Hotel
  • www.miracappadocia.com
  • Rezervasyon: 0384 511 5651
  • Eğer yolunuz bir gün Kapadokya bölgesine ve Avanos’a düşerse kalacağınız mekanınız Mira Cappadocia Hotel olsun…

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku