Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Usluca Köyü Derneği 60. Yılında Piknikte Buluştu

Giresun Çamoluk Usluca Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği 60’ncı yılında Eyüp Belediyesi Kemerburgaz Kurt Kemeri Mesire alanında düzenlediği ‘‘Piknik Organizasyonu” ile 2022 -2023 yılı köy ağasını seçti hemde pandemi nedeniyle yapamadığı köy pikniğini yaptı.

Usluca Köyü Derneği her yıl düzenlemiş olduğu etkinlikler ile dikkat çekiyor
Usluca Köyü Derneği her yıl İstanbul ve Usluca Köyünde piknik ve birlik beraberlik etkinlikler düzenliyor. Çocuklar ve gençlerle futbol organizasyonlarıda düzenleyen dernek, büyükler için futbol karşılaşmaları ile birlik beraberlik adına kendinden söz ettiren dernekler arasında yer alıyor.

Düzenlediği organizasyonlarda bir birinden değerli sanatçılar sahne alıyor. Davul zurna ekibi ile konukları karşılayan Usluca Köyü derneği katılım sağlayanlara yemek ikramında bulunurken, çocuklar içinde dağıtımını yaptığı yüzlerce oyuncak ile çocukların gönlünü alıyor. Çocuklara dondurma dağıtımı yapan dernek çiğ köfte ikramları ve meyve ikramlarındada bulunuyor.

Usluca Köyü Ağasını Seçti 

Usluca Köyü Derneği ağalık seçimi ve açık artırma ile satışını yaptığı hediyeler ile dernek bütçesine katkı sağlarken, köy sakinleri yardımda ve hayırda adeta yarışarak derneğin yanında yer alıyor. Sunucu Aytaç Öksüz ve Selçuk Dokgöz sunumlarıyla düzenlenen etkinlikte 2022-2023 ağası seçimleri renkli görüntülere sahne olurken Usluca Köyü Derneğinin yeni ağası Usluca Otomotiv işletmecisi iş insanı Sinan Dokgöz oldu. 60 bin tl ile ağa olan Dokgöz, Usluca Köyü Derneğinin 60’ncı yılında köy ağası seçildi. Ağalık elbiselerini giyen Sinan Dokgöz dernek yöneticilerini, köylüleri ve misafirler ile tek tek tokalaşarak tebrikleri kabul etti.

Usluca Köyü Derneği tarafından Kurt Kemeri Mesire Alanı Kemerburgaz’da düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Canik ve yönetim kurulu, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bilmen, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Refahiye Ören Köyü Dernek Başkını Kamil Palut, Hacıahmetoğlu Köyü Dernek Başkanı Yaşar Çaputlu ve yönetimi, Köroğlu Mahallesi Dernek Başkanı Davut Açıkgöz ve yönetimi Pınarlı Köyü Dernek Başkanı Mehmet Bozkurt ve yönetimi, Kaynar Köyü Dernek Başkanı Alaattin Göbül ve yönetimi, Kaleder Köyü Dernek Başkanı Numan Kaleli ve yönetimi, Yenice Köyü Dernek Başkanı Hasan Cebbar ve yönetimi, iş insanları Mehmet Güven, Hafız Palut, Bayram Güven, Sedat Kansı, Sedat Şimşek gibi isimler ile Kelkit Vadisine yayın yapan Vadinin Sesi Kadir ve Mustafa Kılıç, Lonca Medya Genel Yayın Yönetmeni Durbey Duran ve Usluca Köyü sakinleri katılım sağladı.

Usluca Köyü Derneği piknik organizasyonunda sunumlarıyla Aytaç Öksüz ve Selçuk Dokgöz etkinliği sunarken ses sanatçıları Recep Dönmez, Onur Aydın, Hakan Dirice, Yakup Karsavran, Filiz Ağar bir birinden güzel eserlerini piknik organizasyonlarına katılım sağlayanlar için seslendirdi. Sanatçıların performansı ile horon oynayanlar şenliğe renk kattılar. Özellikle Usluca Köyü Dernek Başkanı İsmail Aydın horon performansıyla dikkat çekti. Davul ve zurna eşliğinde horon oynayanlar saatlerce keyif ile oynadılar.

Usluca Köyü Derneği Pikniği sonrasında Dernek Yöneticileri bir piknik ve gecede Çamoluk Usluca Köyünde düzenleyerek yeni köy ağasının köydede tanıtımını gerçekleştiriyorlar.

Lonca Medya Genel Yayın Yönetmeni Durbey Duran etkinlik sonrası Usluca Köyü Dernek Başkanı İsmail Aydın ile bir röportaj gerçekleştirerek derneğin yapacağı etkinlikler ile ilgili bilgiler aldı.

Haber : Lonca Medya

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku