Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Uzay Makina’dan Sivas’a Yatırım

Uzay Makina Demirağ OSB’de temel atma töreni gerçekleştirildi. Demirağ OSB’ye Türkiye’nin en büyük firmalarından olan Uzay Makina temel atma törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve il protokolü katıldı.

Uzay Makina’dan Doğduğu Topraklara 58 Yıl Sonra Yatırım

Uzay Makina Tezgahları San. Ve Tic A.Ş’nin Kurucusu Memduh Uz; “Memleketim Sivas’tan 14 yaşındayken bir çanta ve cebimde 50 lira ile ayrılışımın üzerinden ne tesadüf ki tam 58 yıl geçmiş. 1 kişi olarak gittiğim İstanbul’dan bugün Ray Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak ortaklarım, ikinci nesil evlatlarımız ve Uzay Makinenin sektörde dünya çapında bir şirket olmasına emeği geçen bütün çalışanlarımızla birlikte geri dönüyoruz. ” dedi.

Sivas Cazibe Merkezi

38 firma tahsisinin gerçekleştiğini vurgulayan Vali Yılmaz Şimşek; “Anadolu’nun Dünya’ya açılan kapısı olma vizyonu ile hem ilimiz hem de bölgemiz açısından büyük bir kalkınma hamlesi olan Demirağ Organize Sanayi Bölgemizde bir fabrikamızın daha temelini atmak üzere sizlerle bir aradayız. Bölgemizin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın destekleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile Cazibe Merkezleri kapsamına alınmasının ardından bu kalkınma hamlesinin çok daha büyük bir ivme yakaladığını söyleyebilirim. Yaptığımız her tahsis, attığımız her temel ve üretime geçen her fabrika ile bizlerin de heyecanı ve mutluluğu her geçen gün artıyor.” dedi

Sanayicilik Bir Tutkudur

Fabrikanın temel atma törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, “Sanayicilik bir tutkudur. Para kazanmanın çok daha kolay bir yolu olabilir ama biz sanayiciler özellikle makine üreticileri makine üretiminden kendini kurtaramaz. Demirağ Organize Sanayi Bölgemizde makine imalatına temellerini attığımız yeni tesiste devam edecek. Sanayi ve teknoloji Bakanlığı olarak sanayi tesislerimizin Anadolu’ya yayılmasında çok önemli mesafeler kaydediyoruz. ” diye konuştu.

Lonca Medya

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku