Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Vanlılardan Şölen Havasında Kongre

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) 6. Olağan Genel Kurulu Yenikapı Dr.Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde iki aday ile kongreye gidilen genel kurul sonrasında Mehmet Fatih Yağız yeni başkanı oldu.

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) Muhteşem ile genel kurulunu gerçekleştirdi. Halk oyunları ekibinden, sanatçılarına kadar bir çok etkinlik kongreye damgasını vurdu. İş insanı Seyithan İzsiz tarafından kurulan Van Dernekleri Federasyonunun iki dönemdir başkanlığını başarı ile sürdüren iş insanı Fevzi Donat yeni dönemde aday olmadı.

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) Genel Başkanı iş insanı Fevzi Donat yapmış olduğu değerlendirmede 7 yıldır onurlu ve şerefli görevi yürüttüğünü, layık olmaya çalışmak adına gece gündüz çalıştığını ifade etti. İstanbul’da Vanlıların birlik beraberliği, dayanışması için örgütlü bir toplum olmaları için yoğun bir çalışmaları olduğunu, 2014 yılında 17 dernekle olağan üstü kongre ile devraldığını şimdi ise 83 dernek ile yollarına devam ettiklerini, olağanüstü bir gayret ile hemşerilerini örgütlendirdiklerini, federasyonları oluşturduklarını, Van nüfusu kadar bir nüfusun Türkiye genelinde yaşadığını bildiklerini, Vanlıların STK’lara üye olmasını tavsiye etti. Temsilde adalet konusuna da vurgu yapan Donat, Vanlıların hak ettikleri değeri görmediklerini bununda örgütlü bir toplum ile aşılacağına değindi, bunu da sağladıklarına inandığını ifade etti.

Yola çıkarken Birlikte Biz Güçlüyüz yolda sayımız artarken hizmet ederken Artık Vanlılar Gücünün Farkında dediklerine de değinen Donat uzaktan yakından kongreye katılanlara teşekkürlerini ifade etti. İki dönemden sonra görev yapmama sözünü verdiğinin altını çizen Donat, sözünde durmak adına ve eşinin rahatsızlığı nedeniyle aday olmadığını ama yeni seçilecek başkan ve yönetiminin her zaman yanında olacağına belirterek tüm Vanlıları seçilecek yeni başkanın etrafında kenetlenmeye davet etti.

 

Tolunay Donat Video Mesajı Duygulandırdı

Tiyatro sanatçısı ve VANFED Genel Başkanı Fevzi Donat’ın eşi Tolunay Donat kongreye katılanlara hitaben gönderdiği video mesajı ile salondakileri duygulandırdı.

Mehmet Fatih Yağız VANFED Genel Başkanı Oldu

Van Dernekler Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen Mehmet Fatih Yağız, “7 aydır sahadayız. 600’e yakın delegemizin elini sıktık ve 84’e yakın derneklerimizi, başkanlarımızı defalarca ziyaret ettik. Biz güçlüyüz, inanıyoruz, hizmet için geliyoruz. İnşallah halkımıza büyük hizmetler yapacağız. Van Federasyonu’nu genel merkezi yapacağız. Van Tanıtma Günleri yapacağız. Çok ciddi işler yapacağız. Önümüzdeki dönemde bine yakın kız çocuğumuza burs vaadimiz var” dedi.

Van Dernekler Federasyonu yeni başkanı iş insanı Mehmet Fatih Yağız oldu

Vanlı sanatçıların oluşturduğu Koma Hevdeng grubunun söylediği Kürtçe ve Türkçe şarkılarla devam eden kongrede Mehmet Öndül, Celal Yarıcı katılımcılara güzel bir müzik şöleni yaşattılar. Genel kurul müzakeresi sonrasında Van Dernekler Federasyonu Genel Başkanının konuşması sonrasında oylamaya geçildi. Oylama sonucunda Mehmet Fatih Yağız diğer aday Murat Teymur karşısında oy çokluğu ile yeni başkan seçildi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku