Büyükçekmece
Büyükçekmece Firma Rehberi

Kripto ART, TÜSİAD BGİV EGE 2021 Katılımcısı Seçildi!

Niche NFT galerisi ve NFT sanatçısı platformu olma hedefiyle kurulan bir girişim olan Kripto ART, ”TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege 2021” asil katılımcısı seçildi.

Kripto ART Hakkında

”İstanbul Üniversitesi Blockchain Teknoloji Kulübü”nün kurucularının kurmuş olduğu Kripto ART, dijital sanat işlerinin blockchain teknolojisinin gücüyle niche bir değerli varlığa dönüştürülmesi yolunda küratörlük, eğitim ve teknik servisleri ile NFT sanatçısı olmak isteyenlere yardımcı olan bir girişimdir. Kripto ART hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

İstanbul Üniversitesi Blockchain Teknoloji Kulübü’nün Kurucu Başkanı olan ve Kripto ART’ın kurucularından olan Furkan Duran, ”Blockchain büyük bir devrim. Bu devrim yaşanırken bu sektörde girişimcilik yaparak insanlara hizmet ve servis sağlayacak projeler ile Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminde fark yaratacak işler yapmak için trendleri en iyi şekilde takip etmek ve uygulamak gerekiyor.” dedi.

NFT Hakkında

Non-Fungible Token (NFT), en kısa tanımıyla başka bir eşi daha bulunmayan dijital varlıklardır. Koleksiyoner ürünlerinden sanal ayakkabılara, sanal oyun içeriklerinden dijital mülklere, eşsiz olan birçok dijital varlığı temsil etmektedir. Özellikle sanat sektöründe bir devrim niteliğinde olan NFT’ler blok zincir teknolojisi kullanılarak, büyük çoğunlukla Ethereum token standartlarıyla üretilmektedir. Ancak kripto para birimlerinin aksine Ethereum’un ERC-20 standardında değil, ERC-721 ve ERC-1155 standartlarında işlem görmektedirler.

Arz talep dengesi, tüm değeri olan varlıklarda olduğu gibi NFT’lerde de fiyatların belirlenmesini sağlamaktadır. NFT’lerin eşsiz olması sebebiyle satılan ürünler koleksiyon ürünü olarak kabul edilmekte ve değerleri çok yüksek olmaktadır.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Hakkında

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın, en çok başvuru aldığı bölgelerden biri olan Ege Bölgesine yönelik olarak kurgulanan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege ile girişimci gençlerin EGİAD işbirliğinde desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Katılımcılar nasıl belirlenmektedir?

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!‘a başvurmuş, değerlendirme aşamasını başarı ile geçmiş fakat sıralama neticesinde 2021 katılımcıları arasında yer alamamış Egeli ekipler (Ege Bölgesinde yaşayan ya da Ege Bölgesinde öğrenim gören üyeye/üyelere sahip ekipler) TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’ye katılma fırsatını yakalamaktadır.

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku